top of page

O NAS

Trio smyczkowe SIESTA tworzą absolwentki gdańskiej Akademii Muzycznej, kobiety pełne wdzięku i energii. Poruszają się w kręgu muzyki klasycznej, rozrywkowej oraz jazzującej, co czyni ich występy wyjątkowymi i niezwykle atrakcyjnymi. 

1.jpg

Poznajmy się
Bliżej

Julia
Ziętek

Skrzypce

Absolwentka gdańskiej Akademii Muzycznej im. St.Moniuszki, w klasie prof. Henryka Keszkowskiego.

  Od studiów związana z  Cappellą Gedanensis jako muzyk współpracujący. Koncertmistrzyni akademickiej orkiestry symfonicznej w latach 1998-2000 oraz kameralnego zespołu akademickiego pod dyrekcją B. Stanisławskiego. Dokonała uczelnianych prawykonań: Koncertu Skrzypcowego D-dur I. Strawińskiego oraz “Kwartetu na koniec czasów” O.Messiaen'a, które zdobyły na uczelni najwyższe uznanie członków komisji i tamtejszych wykładowców. Odbyła szereg mistrzowskich kursów począwszy od Międzynarodowego Kursu Mistrzowskiego w Łańcucie, po kursy orkiestrowe za granicą m.in.w Niemczech, Danii, Włoszech, czy Francji. Doświadczenie muzyczne zdobywała grając w różnych orkiestrach i zespołach kameralnych: m.in. z Polską Filharmonią Bałtycką w Gdańsku, Polską Filharmonią “Sinfonia Baltica” w Słupsku, Elbląską Orkiestrą Kameralną, Operą Polską we Wrocławiu, czy Orkiestrą Kameralną im. I.Paderewskiego w Warszawie. Współpracowała z wieloma wybitnymi dyrygentami, m.in. z J. Maksymiukiem, A.Witem, czy P. Wojciechowskim. Oprócz grania w trio prowadzi szeroką działalność artystyczną. Od 2005 roku jest zapraszana do większych projektów Orkiestry Adama Sztaby. Brała udział w licznych programach telewizyjnych m.in. w “Tańcu z Gwiazdami”, ”Fabryce Gwiazd”, czy koncertach w ramach  Sopot Festival oraz Top Trendy Festiwal. Współtworzy również Orkiestrę Gdańskich Symfoników pod dyrekcją Andrzeja Szczypiorskiego. Jest także muzykiem sesyjnym i ma na swoim koncie wiele nagrań studyjnych dla znanych polskich artystów muzyki rozrywkowej i alternatywnej, m.in. dla Anii Dabrowskiej, zespołu Silver Rocket, czy Pink Freud. Nagrywa i wykonuje również muzykę do sztuk teatralnych oraz brała udział w nagraniach muzyki filmowej, m.in. do filmu ”Lęk wysokości” w reż. B. Konopki.  Odnajduje się w różnych gatunkach muzycznych i nie boi się wyzwań. W zeszłym roku została zaproszona do udziału w festiwalu muzyki współczesnej  i eksperymentalnej ”Playback.Play” w Warszawie, gdzie interpretowała utwory amerykańskich kompozytorów, m.in. Mark'a Feldman'a, czy Alvin'a Lucier'a.  

Jest poszukującą artystką, ciekawą różnorodnych możliwości wyrazu artystycznego, jaki daje jej gra na skrzypcach.

Julka.jpg

Ewa Juszczyk-
Kowalkowska

Skrzypce

Absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku na wydziałach: Instrumentalny- specjalność gry na skrzypcach i Edukacja Muzyczna. Obecnie jest pracownikiem orkiestry Państwowej Opery Bałtyckiej w Gdańsku oraz zajmuje się pracą pedagogiczną. Brała udział w nagraniu płyt z piosenkami dla dzieci „Kraina Wyobraźni” i  „Po cichutku”. Współpracuje z wieloma orkiestrami symfonicznymi i kameralnymi: Polska Orkiestra Kameralna Sopot, Sinfonia Baltica w Słupsku, Orkiestra Kameralna w Elblągu, Cappella Gedanensis, Orkiestra Synfoników Gdańskich i inne, jak również z muzykami i zespołami muzyki rozrywkowej. Zagrała w dwóch filmach dokumentalnych Marcina Bortkiewicza pt. „Cisza” i „Reguły gry”. Jest ciągle rozwijającym się muzykiem, a praca z dziećmi i gra na skrzypcach daje jej ogromną radość i satysfakcję.

Ewa.jpg

Edyta Czerniewicz

Wiolonczela

Jest absolwentką gdańskiej Akademii Muzycznej w klasie wiolonczeli. Pracuje w Polskiej Filharmonii „Sinfonia Baltica” w Słupsku. Współpracowała z pianistą jazzowym i kompozytorem Leszkiem Kułakowskim w projekcie „Katharsis”, koncertując w Polsce i w Niemczech. Reprezentowała miasto Gdańsk na zjazdach miast hanzeatyckich w Belgii, Szwecji, Niemczech i na Łotwie . Brała udział w nagraniach muzyki teatralnej i filmowej. Współpracowała z zespołami trójmiejskimi: Pink Freud, D4D i Loco Star. Brała udział w koncercie Radiowej Trójki z Arturem Rojkiem z zespołu Myslovic. Występowała w etiudach filmowych Marcina Bortkiewicza „Reguły gry” i „Cisza”, prezentowanych podczas licznych festiwali w Polsce i za granicą. Współpracuje z Teatrem Wybrzeże grając w przedstawieniu „Zmierzch bogów” oraz „Fatum”- muzycznym spektaklu inspirowanym portugalskim fado. Uczestniczy także w artystycznej inicjatywie Anny Dymnej „Salon poezji”, wykonując muzykę towarzyszącą czytaniu wierszy przez aktorów. Edyta Czerniewicz jest także twórcą i wykonawcą programu muzyczno- teatralnego„Coora Domestica” na wiolonczelę i elektronikę. Aktualnie bierze udział w nagraniach kołysanek, wykonywanych przez ukraińską śpiewaczkę ludową Annę Kurak.

Edytka.jpg

MUZYCY
WSPÓŁPRACUJĄCY

bottom of page